6.3.2019, Václav Rokyta
Poslední výjezd sezony za tři body

KLADNO – V předposledním kole krajského přeboru dokázali přeloučští futsalisté na palubovce soupeře konečně zvítězit. FC Brazil Kladno jsme porazili 7:3.

Z venkovní výhry jsme se tak mohli radovat téměř po třech měsících. Naposledy, resp. jenom jedinkrát, jsme dokázali zvítězit na palubovce soupeře na začátku prosince v Kralupech. Přestože jsme od té doby měli řadu venkovních zápasů dobře rozehraných, tak jsme žádný z nich nedotáhli ke třem bodům. V neděli večer se ale v kladenské sportovní hale vše změnilo. V úvodních minutách na sebe sice nebezpečnými akcemi jako první upozornili domácí, ale záhy už jsme to byli my, kdo převzal otěže zápasu. Trpělivou kombinací jsme začali překonávat obranu soupeře a první gól na sebe nechal dlouho čekat. Po akci Jakuba Nováka otevřel skóre Milan Březina.

Nadějné vedení jsme mohli navýšit, jenže další slibné šance jsme neproměnili. Naopak na druhé straně hřiště si naše obrana vybrala jeden z mála slabších momentů za celý zápas. Nedorozumění naší obrany využili domácí k vyrovnání, které však nevydrželo ani do poločasu. Ještě před přestávkou nám vedení vrátil Vašek Rokyta, kterého ke gólu vybídl parádním obloučkem Vašek Vančura. Hned po přestávce jsme pak vedení ještě navýšili, když rychlý brejk přesně zakončil Pepa Janecký. Po našem třetím gólu se však hra vyrovnala a domácí Kladno se pomalu snažilo zápas zvrátit. Necelých deset minut před koncem domácí snížili na rozdíl jediného gólu, k našemu štěstí ovšem hned vzápětí vrátil Mazákům dvoubrankové vedení Janecký.

Domácí to pak už poměrně brzy – nějakých šest až sedm minut před koncem utkání – zkusili bez brankáře. S převahou jednoho hráče v poli nás začali přehrávat a necelé čtyři minuty před koncem také snížili na 3:4. Krátce se pak pokoušeli vyrovnat, ale závar před naší bránou perfektně vyřešil gólman Marek Záruba, který si navíc rychle hodil míč na levačku a střelou přes celé hřiště poslal soupeře definitivně do kolen – 5:3. V závěrečných minutách pak už dva pojistkové góly přidali Vašek Vančura a Pepa Janecký, kteří tak stanovili konečné skóre 7:3. Po perfektním týmovém výkonu jsme si tak z Kladna zcela zaslouženě odvezli tři body. V pátek večer už nás jen čeká poslední kolo Středočeského krajského přeboru doma s Dobřichovicemi.

17. kolo Středočeského krajského přeboru:

FC Brazil Kladno – FC Mazáci Přelouč 3:7 (1:2)

Branky: 12., 31. a 37. Neumann (na všechny Nachtigal) - 8. Březina (Novák), 18. Rokyta Václav (Vančura), 23. Janecký (Rokyta Václav), 32. Janecký (Novák), 37. Záruba, 39. Vančura, 40. Janecký (Vančura)

Bez karet.

Rozhodčí: Pejša, Svoboda

Diváků: 20

Sestava FC Mazáci:

Záruba – Hajn, Rokyta Václav, Machačný, Březina, Rokyta Vojtěch – Vančura, Šimon, Janecký, Novák

Trenéři: David Machač a Martin Jedlička

Vítězná sestava Mazáků z posledního výjezdu sezony do Kladna.

Komentáře: