23.3.2019, Jakub Novák
Sezonu zakončili Mazáci prohrou

PŘELOUČ - V posledním kole sezóny přivítali Mazáci na domácí palubovce poslední tým soutěže Sokol Dobřichovice. Soupeř stále bojoval o to, aby nezůstal na dně tabulky. Díky výhře v Přelouči se hosté z posledního místa nakonec odlepili.

Jenže aniž bychom chtěli snižovat výkon soupeře, tak k tomu – v druhé polovině soutěže bohužel již tradičně - přispěl mizerný výkon Mazáků. Naši futsalisté nehráli pod žádným tlakem, jelikož o jejich umístění bylo už rozhodnuto před zápasem. Přesto působili prvních 35 minut, jak kdyby měli zařazenou zpátečku, tedy až na Josefa Janeckého, který ji ve své převodovce nemá zakomponovanou. Naštěstí v posledních minutách zápasu Mazáci zabrali a výsledek alespoň korigovali.

Přitom vše začalo slibně. Po klasické úvodní oťukávačce přišla první velká šance Janeckého, který se dostal, po bravurně skryté přihrávce Nováka, sám před brankáře, ale diváky zatím nerozjásal. O chvíli později si to stejní borci zopakovali a to už se Pepa Janecký nemýlil a skóre se poprvé měnilo, 1:0 pro Mazáky. Hosté vyrovnali střelou zpoza obránce, na což domácí reagovali opět trefou Janeckého po příhrávce Nováka a stav utkání byl tak 2:1. Do poločasu hostující Sokol opět vyrovnal a po změně stran se začínalo od začátku.

Po nezáživném prvním poločase začali gólové žně v poločasu druhém. Jenže bohužel pro přeloučské diváky, byli to hosté z Dobřichovic, kdo začal sázet góly. Než se naše mužstvo stačilo vzpamatovat a chytit se nějakým gólem, prohrávalo už 2:6. Až za tohoto stavu dokonal svůj hattrick domácí „Alexander Ovechkin“ alias Pepa Janecký a vypadalo to na možný návrat do zápasu. To by se ovšem při následné akci hostí nesměl frustrovaný Marek Záruba míči vyhýbat jako Dežo práci a hosté tedy zvýšili na 3:7. Ovšem ani to nebyl konec, znovu zaúřadovala domácí sedmnáctka a dalšími dvěma góly snížila stav na 5:7. A tady už se opravdu Mazáci nadechovali k obratu.

Zvláště tehdy, když po šestém faulu hostí šel na prodlouženou penaltu domácí matador David Hajn. Svojí penaltu sice neproměnil, ale z následného odrazu, který se dostal zpět k němu, předložil, jak na zlatém podnose, míč skvěle reagujícímu Novákovi a ten se do odkryté sítě nemýlil. V závěrečném tlaku ale Mazáci vyprodukovali také šestý faul a po prodloužené penaltě hosté vedli zase o dva góly 6:8. Přeloučští futsalisté sáhli ke konci k logickému kroku, kterým byla hra bez brankáře a dokázali se, již po několikáté, vrátit do boje o body, když bombou k tyči snížil Václav Vančura na 7:8. Za tohoto stavu do utkání vstoupil z našeho pohledu nesmyslnou penaltou sudí a hosté nezaváhali a opět vedli o dva góly 7:9. Mazáci stihli pouze snížit jedovkou Vaška Vančury a rozloučili se s premiérovým vystoupením v krajském přeboru prohrou. Sezona pro nás však ještě úplně nekončí. V dubnu nás ještě čeká pohárové utkání proti vítězi duelu Nučice – Věšák Butabi Kolín. O přesném termínu utkání Vás budeme včas informovat!

Středočeský krajský přebor, 18. kolo: FC Mazáci Přelouč – Sokol Dobřichovice 8:9 (2:2)

Branky: Janecký Josef 5, Vančura Václav 2, Hajn David - Obermajer Ladislav 3, Rada Lukáš 2, Seidler Zdeněk 2, Plzák Michal, Šlapák Marcel

ŽK: 3:0 (Dlask, Šimon, Cápay)

Rozhodčí: Vala, Hervert