28.10.2019, Václav Rokyta
Sůra na úvod sestřelil Třebusice

PŘELOUČ – Do nové futsalové sezony vstoupili Mazáci vítězstvím. Výhru 6:4 nad Třebusicemi zařídil čtyřmi góly Honza Sůra!

Přijel pět minut před začátkem zápasu, soupeři dal čtyři kusy a než jsme se stačili osprchovat, už byl z šatny pryč. Tak by se dalo ve zkratce shrnout galapředstavení Honzy Sůry v úvodním kole nové sezóny. Náš kanonýr se zásadním způsobem podílel na výhře nad Třebusicemi. Pro Honzu Sůru to přitom byl první futsalový zápas po téměř deseti měsících. Naposledy totiž nastoupil v polovině ledna v Příbrami, kde mu však soupeř zlomil nos a od té doby v naší sestavě chyběl. O to zářivější návrat do mazáckých barev Honza Sůra prožil.

Proti Třebusicím se tahoun první lajny prosadil poprvé v 7. minutě, kdy po přihrávce od Vojty Rokyty poslal Mazáky do vedení – 1:0. Za několik minut ovšem Mazáci poprvé v zápase neuhlídali obávaného kanonýra soupeře Jaroslava Hinka. Král střelců loňské sezony zajistil hostům vyrovnání, které ale trvalo necelé čtyři minuty. Skóre na naší stranu totiž opět vrátil Sůra a od té doby až do konce zápasu už jsme si vedení nenechali vzít. Větší klid do duší nám před přestávkou ještě vnesla trefa Pepy Janeckého, který nám zajistil vcelku pohodlné vedení 3:1.

Jenže zatímco první poločas jsme končili s přehledem a kontrolovali jsme průběh zápasu, tak úvod druhé půle byl diametrálně odlišný. V podstatě hned z rozehrávky naši spící čtyřku překvapili hosté rychlým gólem a rázem s námi byli opět v kontaktu. Několik dalších minut se pak hrálo z obou stran opatrně, především naše mužstvo se nikam nehnalo a snažilo se získat zpátky jistotu a klid z první půle. To se povedlo v 28. minutě, kdy Honza Sůra svým důrazem přetlačil v pokutovém území hostujícího brankáře a zkompletoval hattrick – 4:2. Třebusičtí sice záhy opět snížili Hinkem, když vysoký míč směřující do našeho vápna trochu podcenil jinak bezchybný zaskakující brankář Jakub Petr.

Za normálních okolností by jednobrankový náskok svědčil o následném dramatu, ale to by v zápase nesměl pálit ostrými Sůra. Ten totiž vstřelil krátce po třebusickém snížení svůj čtvrtý gól a když Vašek Rokyta dvě minuty před koncem přidal na naše konto šestou branku, bylo o výsledku rozhodnuto. Hosté už jen stačili korigovat stav gólem na konečných 6:4, při závěrečné hře bez brankáře pak vyšli střelecky naprázdno. V úvodním kole nové sezony jsme si tak do tabulky připsali první tři body!

Středočeský krajský přebor, 1. kolo: FC Mazáci Přelouč – PK Třebusice 6:4 (3:1)

Branky: 7. Sůra (Rokyta Vojtěch), 16. Sůra, 19. Janecký (Hajn), 28. Sůra, 33. Sůra (Rokyta Václav), 38. Rokyta Václav (Rokyta Vojtěch) - 12. a 21. Hink (na oba Šerák), 30. Hink (Měkota), 38. Fedrhanc

Bez karet.

Rozhodčí: Černý, Kopic

Sestava FC Mazáci:

Petr – Smolík, Rokyta Václav, Pokorný, Sůra, Rokyta Vojtěch, Jedlička – Hajn, Machačný, Smolík, Janecký, Novák, Dlask, Jirka

Vedoucí mužstva: David Machač

Časoměřiči: Jakub Šimon a Aleš Doležal

Mazácký kanonýr Honza Sůra na archivním snímku.

Komentáře:


22.01.2020 23:58:54