31.10.2019, Václav Rokyta
V pátek se chystáme do Kralup

PŘELOUČ – Úvodní výhra s Třebusicemi už je minulostí. Abychom první tři body v nové sezoně potvrdili, musíme zvítězit i v dalším kole. Snažit se o to budeme v Kralupech nad Vltavou.

Do středočeského města ležícího asi 20 kilometrů severně od Prahy na obou březích Vltavy pojedeme nabuzeni nejen domácí výhrou 6:4 nad Třebusicemi, ale také nominací dvou našich borců do sestavy úvodního kola. Že se do ideální pětky 1. kola Středočeského krajského přeboru dostane Honza Sůra, se po jeho čtyřgólovém představení dalo tak nějak očekávat. Vedení soutěže ale navíc zvolilo nejlepším brankářem uplynulého víkendu díky obětavým zákrokům našeho Jakuba Petra, což nás mile překvapilo. O to víc, když Kuba naskočil do brány jako náhrada za Marka Zárubu a Jirku Marka téměř po tříleté pauze! Na palubovce to ale nebylo takřka vůbec znát a Jakub si tak právem odnáší nominaci do sestavy kola. V pátečním zápase v Kralupech nám ale jeho zákroky bohužel nepomůžou, neboť se Kuba bude chystat na svatební obřad, který ho s partnerkou čeká v sobotu. Za Mazáky jim oběma přejeme do společného života jen to nejlepší a těšíme se, až nám „Čuba“ zase bude moci předvést své umění na hřišti už jako čerstvý ženáč.

Ale zpátky k zápasu v Kralupech. Vzhledem k avizované absenci Kuby Petra tak nastává zásadní otázka, a sice, kdo bude hájit mazáckou bránu tentokrát? Tady máme pro naše fanoušky dobrou zprávu. Vypadá to, že zranění Marka Záruby už je doléčené a pokud naše gólmanská jednička zvládne čtvrteční večerní trénink, nastoupí i v pátek v Kralupech. V opačném případě by Markovo místo zaujal Jirka Marek, který by měl být už také k dispozici. Bohužel, na rozdíl od úvodního duelu s Třebusicemi tentokrát nemůžeme využít našeho kanonýra Honzu Sůru, jeho góly tak budou muset nahradit ostatní borci v čele s Pepou Janeckým. Abychom ale nesčítali jen ztráty, tak v pátek můžeme oproti minulému zápasu počítat s Vaškem Vančurou a Milanem Březinou, kteří jistě přinesou další futsalovou kvalitu do našich řad.

Celé naše mužstvo pak může při cestě do Kralup povzbudit už jenom pohled do statistik. Přestože jsme se s naším pátečním soupeřem utkali pouze dvakrát v minulé sezoně, tak oba zápasy jsme zvládli a konkrétně Josefovi Janeckému se proti Kralupům vloni mimořádně dařilo. V úvodním prosincovém utkání na palubovce soupeře (7:4 pro Mazáky) dokázal nastřílet hattrick, stejný kousek pak zopakoval i v únorové domácí odvetě (6:0 pro Mazáky). V loňské sezoně skončily Kralupy na předposledním místě krajského přeboru a ani letos nevstoupily do soutěže nejlépe. V úvodním kole kralupští futsalisté podlehli nováčkovi ze Stochova na jeho palubovce 4:7. Snad tedy Mazáci nedovolí soupeři bodovat ani tentokrát. Zápas mezi Kralupy a přeloučskými Mazáky se hraje v pátek 1. listopadu od 20 hodin ve víceúčelové sportovní hale v Kralupech nad Vltavou. Držte nám na dálku palce!

Klubový paparazzi takto zachytil Václava Vančuru při loňském utkání v Kralupech. Teď se tento borec do naší sestavy opět vrací...

Komentáře:


22.01.2020 23:58:55