7.11.2019, Václav Rokyta
O výhře v Kralupech rozhodly penalty

KRALUPY NAD VLTAVOU – I v 2. kole Středočeského krajského přeboru dokázali přeloučští futsalisté zvítězit. O vítězství 8:7 v Kralupech rozhodly dvě prodloužené penalty v závěru zápasu.

Mazáci sehráli v pátek 1. 11. v Kralupech velice těžké utkání. Nad domácím výběrem jsme sice po většinu zápasu vedli, nakonec jsme ale všechny tři body museli zachraňovat v samotném závěru. Do vedení jsme se přitom dostali brzy, už ve 2. minutě Josef Janecký využil přihrávku Davida Hajna a otevřel skóre. Domácí sice srovnali, ale vedení nám dělovkou vrátil Vašek Vančura. Soupeři jsme pak do přestávky odskočili ještě dvakrát, vždy ale na rozdíl jediného gólu. Kralupští totiž hráli velice důrazně a každou akci nám znepříjemňovali, takže jsme si větší náskok budovali jen těžko. Přesto jsme nadále před soupeřem drželi krok. Výbornými zákroky k tomu přispíval i gólman Jirka Marek, který naši bránu hájil tentokrát místo doposud neuzdraveného Marka Záruby.

Ani Jirkovy zákroky však nestačily ve druhé půli na obrat domácích, který přišel jakoby zničehonic. Šest minut před koncem utkání domácí futsalisté dvěma slepenými góly převrátili skóre na svou stranu a měli nás takříkajíc na lopatě. Nám se naštěstí podařilo složitou situaci ustát. Povzbuzeni tím, že jsme většinu času měli duel s nepříjemným a houževnatým soupeřem ve svých rukách, jsme v závěrečných minutách ještě přidali a snažili se věkově starší tým Kralup donutit ke stále častějším chybám. Ty skutečně přicházely, a to v podobě přibývajících faulů. Jelikož jich domácí postupně nasbírali celkem sedm (ačkoliv rozhodčí klidně mohli posoudit i další zákroky kralupských hráčů jako nedovolené...), měli jsme v závěrečných minutách výhodu dvou prodloužených penalt. Obě chladnokrevně proměnil David Hajn, který tak určil konečné skóre 8:7 pro Mazáky. Díky tomu máme do tabulky další tři body!

Středočeský krajský přebor, 2. kolo: AFC Kralupy nad Vltavou – FC Mazáci Přelouč 7:8 (3:4)

Branky: 4. Koláček Tomáš (Moravec Lukáš), 16. Koláček Libor, 17. Kaňka Jan (Moravec Lukáš), 24. Vymětalík Vladimír (Koláček Libor), 29. Ocásek Vítězslav (Moravec Lukáš), 33. Vymětalík Vladimír, 34. Koláček Libor (Vymětalík Vladimír) - 2. Janecký Josef (Hajn David), 10. Vančura Václav, 15. Novák Jakub (Janecký Josef), 19. Rokyta Václav (Machačný Luboš), 23. Vančura Václav (Janecký Josef), 32. Janecký Josef (Vančura Václav), 37. Hajn David, 38. Hajn David

ŽK: 3:1 (Moravec, Ocásek, Vymětalík – Březina)

Diváků: 25

Rozhodčí: Zlatník, Nejedlo

Sestava FC Mazáci:

Marek – Machačný, Rokyta Václav, Březina, Rokyta Vojtěch, Dlask – Hajn, Vančura, Janecký, Novák

Vedoucí mužstva: David Machač

David Hajn potvrdil, že penalty kopat umí. V loňské sezoně doma s Rakovníkem proměnil dokonce tři včetně dvou prodloužených!

Komentáře:


23.01.2020 00:01:00