23.1.2020, Václav Rokyta
Uspějeme konečně ve Slaném?

PŘELOUČ – V páteční předehrávce 12. kola Středočeského krajského přeboru se přeloučští futsalisté chystají do Slaného proti celku MCE. Na tamní palubovce přitom Mazáci ještě nikdy nebodovali.

Celkem čtyřikrát už naše mužstvo nastoupilo na palubovce slánské sportovní haly BIOS. Ani v jednom případě se nám ale nepovedlo ve Slaném bodovat. Nejblíže jsme byli hned při prvním pokusu. Na podzim 2018 jsme ve Slaném měli dobře rozehraný duel s Čechií, nad kterou jsme o přestávce vedli. Nakonec ale soupeř po divoké přestřelce z druhé půle zvítězil 9:6. Ani v dalších zápasech se nám v tamní hale nevedlo, což dokládá i poslední duel s Třebusicemi. Ten mají naši hráči ještě v živé paměti. Na malé, nepříjemné palubovce jsme totiž nastoupili před necelými dvěma týdny a odvezli si porážku 2:7. V zápase proti druhému celku tabulky se nám přitom skoro nic nevedlo a mohli jsme tak být rádi, že soupeř nevstřelil gólů více.

Naopak o uplynulém víkendu jsme doma v Přelouči předvedli diametrálně odlišný výkon. Proti posledním Kralupům jsme nepřipustili žádné drama a po takřka bezchybném týmovém výkonu zaslouženě zvítězili 9:2. Důležité ale teď bude na perfektní domácí představení navázat. Proti MCE Slaný by nám to přišlo obzvlášť vhod. Náš páteční soupeř je totiž v tabulce na 5. příčce pouhý bod před námi, případná výhra by nás tak posunula právě před MCE Slaný. Tomu se přitom v posledních týdnech vůbec nedaří.

Po výborném vstupu do sezony začalo slánské MCE před Vánoci klopýtat a momentálně čeká už šest kol na výhru. Naposledy totiž slánští futsalisté zvítězili na konci listopadu nad kladenským Brazilem. Od té doby si MCE Slaný připsalo už jen dvě remízy v Kralupech a ve Stochově, tedy na palubovkách dvou celků ze dna tabulky. Snad tedy Mazáci prodlouží neúspěšnou sérii soupeře a nastartují naopak vlastní vítěznou šňůru, která by nás mohla nasměrovat k vyšším příčkám tabulky. Přesvědčíme se o tom v pátek, zápas ve Slaném začíná v 19:15. Držte nám na dálku palce!

Před rokem Mazáci doma MCE Slaný porazili, v letošní sezoně se ale v Přelouči radoval soupeř. Jak to bude teď ve Slaném?

Komentáře: