29.1.2020, Václav Rokyta
Přestřelku ve Slaném jsme těsně nezvládli

SLANÝ – V pátek 24. ledna jsme byli blízko premiérovému bodovému zisku ze slánské palubovky. Nakonec jsme se ale ze středočeského města vrátili s prázdnou, domácímu MCE jsme po velké přestřelce podlehli 7:8.

Snad nikdy nebylo naše mužstvo ve Slaném tak blízko remíze nebo dokonce výhře jako minulý pátek. V zápase s domácím MCE jsme sice jako první inkasovali, ale dvěma rychlými góly jsme stav otočili na svou stranu. Už úvodní minuty tak naznačily, že půjde o hodně divokou přestřelku. Zapisovatel se zejména v prvních deseti minutách měl co ohánět, protože skóre se přelévalo ze strany na stranu. Na naše vedení 2:1 bleskurychle odpověděl soupeř, nám naopak okamžitě vrátil vedení Honza Pokorný. Slánští futsalisté pak dvěma brankami znovu získali navrch, jenže góly Pepy Janeckého, Vaška Vančury a Dana Dlaska během tří minut znamenaly další obrat skóre a pro nás slibný stav 6:4. Přestože se pak hra trochu zklidnila, tak jsme nadějný výsledek neudrželi do poločasové přestávky. Domácí futsalisté se s naším vedením nehodlali smířit a ještě do poločasu vyrovnali.

Ve druhé půli se pak obraz hry diametrálně změnil. Ani jedno mužstvo už nepředvádělo tak fyzicky náročný – a chvílemi až trochu divoký – futsal. K naší smůle však míč drželi na kopačkách převážně domácí a nám se jen těžko dařilo jejich kombinační rozehrávku narušit. Největší tlak Slánských jsme ovšem ustáli a inkasovali paradoxně až ve chvíli, kdy jsme se soupeři znovu začali vyrovnávat. Domácí navíc na koně dostal velmi kuriózní gól, na který bude náš gólman Jirka Marek asi ještě dlouho vzpomínat. Daleký výhoz slánského brankáře prodloužil domácí útočník hlavou k naší bráně, kam se míč snášel vysokým obloukem. Vypadalo to, že balón skončí těsně za bránou, což se Jirka snažil kontrolovat i svým výskokem. Míč se ale naneštěstí v poslední chvíli odrazil od spojnice a s pomocí Jirkových zad doputoval až do naší brány. Šťastně nabyté vedení pak domácí navýšili ještě jedním gólem, na který už jsme stačili odpovědět pouze jednou trefou. Víc se nám ve Slaném nepovedlo a i tentokrát jsme se tak po velké přestřelce vrátili z tamější palubovky bez bodu.

Středočeský krajský přebor, 12. kolo: MCE Slaný – FC Mazáci Přelouč 8:7 (6:6)

Branky:

4. Říčka (Volf), 9. Pospíšil (Maroušek), 10. Nykl (Pospíšil), 11. Nykl (Volf), 16. Říčka (Maroušek), 17. Říčka (Volf), 27. Nykl (Pustai), 30. Nykl (Maroušek) - 6. Janecký (Rokyta Václav), 9. Novák, 10. Pokorný, 12. Janecký (Vančura), 13. Vančura, 14. Dlask (Rokyta Václav), 35. Rokyta Václav (Novák)

ŽK: 1:0 (Nykl)

Rozhodčí: Chadima, Pejša

Diváků: 10

Sestava FC Mazáci:

Marek – Pokorný, Rokyta Václav, Dlask, Rokyta Vojtěch – Vančura, Šimon, Janecký, Novák

Ani tentokrát Mazáci ve Slaném neuspěli...

Komentáře: