6.2.2020, Václav Rokyta
Vysoká prohra s Brandýskem

PŘELOUČ – Na vedoucí tým krajského přeboru Mazáci nevyzráli. S Brandýskem jsme po velmi špatném výkonu prohráli vysoko 4:9.

Ačkoliv soupeř z Kladenska přijel do Přelouče pouze s jedním hráčem na střídání, tak s naší jedenáctičlennou sestavou neměl prakticky žádný problém. Už od začátku se totiž v naší hře kupily zbytečné chyby, které zkušený lídr tabulky chladnokrevně využíval. Poměrně brzy se tak hosté dostali do vedení 3:0, zatímco my jsme si nevytvořili ani pořádnou šanci. Lacino inkasované branky navíc jakoby otupily náš zájem hrát, takže se ze zápasu z naší strany stal – řečeno lidovou fotbalovou terminologií – klasický pouťák. Výsledkem bylo jasné poločasové vedení Brandýsku 6:0, na kterém nic nezměnil ani náš závěrečný dvouminutový tlak před soupeřovou bránou.

Do druhé půle jsme tak šli s cílem, že se pokusíme za každou cenu výsledek nějakým způsobem zkorigovat. Jenže vstřelit gól se nám dlouho nedařilo. Přestože jsme se vytvářeli solidní příležitosti, tak v zakončení jsme byli nepřesní. Ve vyložených šancí jsme pálili mimo, případně trefovali dobře chytajícího hostujícího brankáře. Naše otevřená hra naopak přinášela další prostor pro soupeřovy brejky, které navíc Brandýsek využil. Hosté se tak postupně dostali do hrozivého vedení 8:0, které se nám naštěstí povedlo alespoň částečně zkorigovat. Čtyřmi góly v závěrečné desetiminutovce jsme alespoň kosmeticky upravili konečné skóre, David Hajn navíc ještě neproměnil prodlouženou penaltu. To vše byla ale jen slabá záplata na pokaženém dojmu z celého utkání. Takhle mizerný výkon jsme v soutěžním zápase už dlouho nepodali a můžeme být rádi, že skóre nebylo dvouciferné. Tabulkou Středočeského krajského přeboru se tak dál zaslouženě propadáme.

Středočeský krajský přebor, 13. kolo: FC Mazáci Přelouč – FC Brandýsek 4:9 (0:6)

Branky: 29. Březina (Čada), 32. Vančura (Čada), 37. Janecký (Vančura), 38. Rokyta Václav - 5. Houha (Růžička), 9. Zíka (Růžička), 11. Houha, 16. Zíka (Růžička), 17. Růžička, 17. Houha, 24. Houha, 28. Růžička, 31. Kroc

ŽK: 1:2 (Novák – Vokoun, Zíka)

Rozhodčí: Trlida, Nejedlo

Diváků: 60

Sestava FC Mazáci:

Záruba – Hajn, Rokyta Václav, Šimon, Jedlička, Čada, Jirka – Vančura, Březina, Dlask, Janecký, Novák

Vedoucí mužstva: David Machač

Časoměřiči: Libor Cápay a Aleš Doležal

Tahle akce ještě gólem neskončila, následující situace po rohu už ale ano. Kompletní fotogalerii ze zápasu s Brandýskem najdete na našem facebooku.