13.2.2020, Václav Rokyta
Po vynucené pauze přivítáme doma Stochov

PŘELOUČ – O uplynulém víkendu měli naši futsalisté neplánované volno, protože utkání ve Slaném bylo odloženo. Tento týden už ale opět hrajeme, v sobotu 15. února doma přivítáme FK Stochov.

Minulý pátek se mělo naše mužstvo vypravit do Slaného k duelu s tamním Hraslem. Vzhledem k velké marodce a dalším okolnostem jsme však neměli ani minimální počet hráčů potřebný k odehrání utkání, proto jsme soupeře požádali o přesun zápasu. Ten tak po vzájemné dohodě odehrajeme ve středu 19. února od 20:15. Po vynucené pauze nás tak teď v sobotu čeká další domácí duel, a to se středočeským Stochovem. Nováček krajského přeboru sice v letošní sezoně zatím předvádí sympatické výkony, avšak větší zkušenosti ostatních týmů zapříčinily, že se Stochov krčí na předposledním místě tabulky. Mazáci jsou nicméně i kvůli odloženému zápasu jen o příčku výš, avšak se sedmibodovým náskokem. Přesto nebude utkání se Stochovem jednoduché.

Jak jsme se totiž přesvědčili na podzim na palubovce soupeře, stochovští futsalisté předvádí velice dobré výkony. Mladý, houževnatý tým nás velkou část zápasu technicky i fyzicky přehrál, vyrovnaný duel jsme těsně vyhráli jen díky obrovské vůli a skvělému týmovému výkonu. Že Stochov rozhodně umí přehrát kohokoliv v této soutěži, potvrzují i vyrovnané zápasy s Brandýskem nebo Příbramí, kteří se drží na předních příčkách krajského přeboru. V posledních týdnech se ale stochovským hráčům nedaří. Naposledy zvítězili Stochovští v 10. kole, poslední tři zápasy pak prohráli. Koneckonců, podobně je na tom i naše mužstvo, v novém roce jsme totiž z pěti zápasů dokázali vyhrát jediný, a to nad posledními Kralupy. Je tedy na čase, abychom do tabulky přidali další body. S tím, že už nás ve zbytku sezony čeká jen boj v polovině tabulky, jsme se po sérii špatných výsledků víceméně smířili. Pokud ale ani sobotní utkání se Stochovem nezvládneme, můžeme mít v závěru sezony i záchranářské starosti. A ty by si nikdo z nás určitě nepřál. Pojďme proto sobotní utkání společně zvládnout. Začínáme v tradičním čase v 19:30, přijďte nás podpořit!

Komentáře: