20.2.2020, Václav Rokyta
O prohře ve Slaném rozhodly chyby při bránění

SLANÝ – Dohrávku 14. kola Středočeského krajského přeboru přeloučští futsalisté nezvládli. Na palubovce slánského Hraslu jsme prohráli 5:10.

Utkání proti loňskému účastníkovi divize přitom rozhodně nebylo nehratelné, ba naopak. Už od prvních minut se hrál velice vyrovnaný futsal s šancemi na obou stranách a chvílemi jsme dokonce nad domácími získávali převahu. V neoblíbené slánské hale jsme totiž měli nezvykle hodně prostoru, což vedlo k našemu vedení 2:1. Poté se ale probrali domácí, kteří využili několika našich zaváhání a během krátké chvíli otočili skóre na 5:2. To bylo pro další vývoj zápasu klíčové, protože další gól se nám už do konce poločasu vstřelit nepovedlo.

Probudili jsme se ale na začátku druhé půle, kdy čtyřka ve složení Vančura-Březina-Janecký-Novák zamkla soupeře na jeho polovině a rychle snížila na 3:5. Další dvě obrovské šance ale tato lajna spálila a záhy po hrubé chybě při bránění inkasovala šestý gól, což bylo pro výsledek rozhodující. Od té doby už nám totiž takový tlak nepovedlo vytvořit, naopak Hrasl získal šestým gólem jistotu, že už zápas neztratí. Tento fakt jsme navíc podpořili dalšími zbytečnými chybami, kdy jsme už tradičně doplatili na pomalé reakce při bránění, a umožnili tak soupeři lacino přidat další branky. Danek Dlask pak ještě svou trefou vykřesal jiskru naděje, tu však záhy zhasl další inkasovaný gól do prázdné brány. Při hře bez brankáře pak náš zaskakující gólman David Hajn už jen zkorigoval nepříliš přívětivé skóre, které se zastavilo na číslicích 10:5 pro domácí.

Středočeský krajský přebor, dohrávka 14. kola: Hrasl Slaný – FC Mazáci Přelouč 10:5 (5:2)

Branky: 5. Landvojtovič (Peška), 9. Peška (Rössler), 11. Landvojtovič (Kuba), 14. Rössler (Landovojtovič), 15. Landvojtovič (Klusáček), 22. Rössler (Kuba), 26. Klusáček (Landvojtovič), 34. Eichler (Klusáček), 34. Landvojtovič, 40. Rössler – 3. Janecký (Novák), 7. Janecký (Rokyta Václav), 21. Březina (Janecký), 36. Dlask (Pokorný), 40. Hajn (Vančura)

Rozhodčí: Říha, Bázler

Diváků: 5

Sestava FC Mazáci:

Hajn – Pokorný, Rokyta Václav, Dlask, Rokyta Vojtěch – Vančura, Březina, Janecký, Novák

Zatímco doma jsme Hrasl Slaný porazili 13:0, z palubovky soupeře jsme si dvouciferný příděl odnesli my…