25.2.2020, Václav Rokyta
Prohra v Příbrami se vztyčenou hlavou

PŘÍBRAM – Na palubovce loňského vítěze krajského přeboru jsme sice prohráli vysoko 6:12, naše poslepovaná sestava se však za svůj výkon rozhodně nemusí stydět.

Od zápasu v Příbrami jsme neměli žádná velká očekávání. Vzhledem k absenci několika klíčových hráčů jsme na palubovku loňského vítěze krajského přeboru vyrazili spíše s týmovým torzem, jehož cílem bylo zvládnout utkání pokud možno se ctí. Do brány například musel Vojta Rokyta, který už měl v nohách přípravné utkání fotbalového dorostu, do pole pak zase hráči, kteří se původně omluvili, ale nakonec museli kvůli hráčské nouzi utkání odehrát. První minuty, kdy jsme inkasovali tři rychlé laciné góly, naznačily, že si do Přelouče přivezeme pořádný debakl. Svědčilo o tom i hrozivé poločasové skóre, které se zastavilo na stavu 8:1 pro domácí.

Ve druhé půli jsme ale nepříznivý vývoj utkání alespoň trochu zkorigovali a upravili skóre na konečných 12:6. Své velké představení rozehrál ve druhém dějství především Michal Jirka, který nejenže chytře schovanou šajtlí parádně nabil na gól Jakubu Šimonovi, ale navíc svými vyhlášenými kličkami, míchačkami a jesličkami přispěl k tomu, že po utkání minimálně tři hráči soupeře i přes jasnou výhru uvažovali o konci kariéry. Příbram jsme tak opustili bez bodu, zato s hlavou vztyčenou. Za obětavost totiž celá naše sestava zaslouží pochvalu, když na rozdíl od jiných hráčů k těžkému utkání vůbec vyrazila...

Středočeský krajský přebor, 16. kolo: FK Viva Příbram – FC Mazáci Přelouč 12:6 (8:1)

Branky: 2. Zikán (Pravda), 5. Branžovský (Hausleitner), 5. Kunc (Hausleitner), 9. Drašnar (Havelka), 13. Hausleitner (Havelka), 14. Drašnar (Havelka), 15. Trefný (Branžovský), 20. Havelka (Pravda), 25. Kunc (Pravda), 28. Havelka (Drašnar), 29. vlastní (Šimon), 33. Drašnar (Branžovský) – 10. Novák, 23. Šimon (Jirka), 23. Dlask (Novák), 29. Hajn (Novák), 39. Březina (Hajn), 40. Novák (Jedlička)

Bez karet.

Rozhodčí: Se v zápase vůbec nepředřeli...

Divák: 1

Sestava FC Mazáci:

Rokyta Vojtěch – Šimon, Rokyta Václav, Jedlička, Jirka – Březina, Hajn, Novák, Dlask

Vloni jsme v Příbrami ztratili vysoké vedení a neuspěli jsme tam ani tentokrát s okleštěnou sestavou...

Komentáře: