6.3.2020, Václav Rokyta
Sezonu uzavře duel s Kladnem

PŘELOUČ – Už jen poslední soutěžní utkání ve Středočeském krajském přeboru sehrají Mazáci v této sezoně. V závěrečném domácím zápase přivítáme Brazil Kladno.

Po sérii nevydařených zápasů se letošní krajský přebor pro naše mužstvo konečně uzavře. Slovo konečně je přitom na svém místě, protože závěr soutěže, resp. celá její druhá polovina, nepotkala přeloučské Mazáky v ideálním rozpoložení. Zatímco po vánoční přestávce jsme měli na dostřel přední příčky tabulky a reálně přemýšleli o útoku na čelní pozice, tak realita byla po Novém roce zcela odlišná. Od vánoční pauzy jsme dokázali zvítězit pouze ve dvou utkáních, a to doma nad posledním a předposledním celkem tabulky. Všechny ostatní zápasy jsme prohráli. I díky tomu jsme se tabulkou Středočeského krajského přeboru postupně propadali hlouběji a hlouběji až k současnému 8. místu, které už nám – bez ohledu na výsledek dnešního zápasu – zůstane.

Většinu utkání jsme přitom nebyli horším týmem než naši soupeři, často dobře rozehrané zápasy jsme však ztráceli mnohdy až školáckými chybami, neproměňováním šancí či taktickou nevyzrálostí. V závěrečných kolech už naše počínání v soutěži připomínalo pouhý zmar způsobený nedostatkem hráčů, což naše početná futsalová základna doposud téměř neznala. Početná zranění, kolize se zimní přípravou velkého fotbalu a s přibývajícími porážkami také nechuť cestovat velké vzdálenosti k venkovním zápasům u některých našich hráčů způsobila, že jsme poslední dvě kola odehrávali spíše z povinnosti. K zápasům v Příbrami a především v Dobřichovicích jsme nastoupili s velmi improvizovanou sestavou s minimálním počtem náhradníků, což se na výsledcích pochopitelně projevilo. Ani do závěrečného zápasu proti Kladnu přitom nejdeme „v plné polní“, jak jsme většinou v domácích zápasech zvyklí. Cílem pátečního utkání tak je alespoň důstojně ukončit naši druhou sezonu ve Středočeském krajském přeboru. V ní jsme sice měli daleko vyšší ambice, ale končí pro nás poněkud neslavně. Je navíc dost možné, že letošním 8. místem uzavřeme i naše celkové působení v této soutěži. V následujících týdnech totiž budeme zvažovat, zda se do Středočeského krajského přeboru přihlásíme i nadále, nebo zda po letech působení v sousedním regionu vyzkoušíme poprvé v historii futsalové soutěže v Pardubickém kraji. Ať už ale naše rozhodnutí dopadne jakkoli, tak Mazáky uvidíte v Přelouči dál. Přijďte se na nás proto podívat už tento pátek 6. 3. v zápase proti Kladnu. Začínáme ve 20:00!

Momentka z loňského utkání proti kladenskému Brazilu. Letos Mazáci v Kladně s tímto soupeřem prohráli.

Komentáře: