10.3.2020, Václav Rokyta
Na závěr soutěže zbytečná prohra s Kladnem

PŘELOUČ – S druhou sezonou ve Středočeském krajském přeboru se naše mužstvo rozloučilo lacinou prohrou. Celku FC Brazil Kladno jsme podlehli 4:7.

K poslednímu utkání letošního krajského přeboru k nám přijel kladenský Brazil sice jen s jedním hráčem na střídání, přesto si z Přelouče odvezl všechny 3 body. Mohl za to především z naší strany odfláknutý první poločas. V něm jsme v tempu, za které by se nemusela stydět ani stará garda, předváděli futsal, který by stačil maximálně tak na střed tabulky druhé okresní ligy. Hosté si díky našemu lážo plážo výkonu vypracovali pohodový poločasový náskok 3:1, kterým kontrolovali průběh hry. O našem zmaru v první půli svědčí i to, že naším jediným střelcem byl brankář Marek Záruba, který skóroval po trestném kopu. Jeho další střelecký pokus po rohu pak bohužel ohrozil už jen hlásiče požárního poplachu pod střechou haly.

Ve druhém dějství se náš výkon naštěstí rapidně zlepšil a brzy jsme skóre začali dotazovat. Když pak šest minut před koncem vyrovnala vypracovaná prsa Milana Březiny po geniálním nastřelení od Jakuba Nováka na 4:4, vypadalo to, že se utkání začíná lámat na naši stranu. Jenže k naší smůle hosté při dalším střídání přidali pátý gól, a když jsme jim pak při hře bez brankáře lacino nabídli i šestou branku, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Závěrečná sedmá trefa Kladna pak stanovila konečně skóre 4:7, kterým jsme se rozloučili s letošním krajským přeborem, ne však s celou sezónou. V průběhu března nás ještě na domácí palubovce čeká pohárové utkání proti druholigovému Kladnu.

Středočeský krajský přebor, 18. kolo: FC Mazáci Přelouč – FC Brazil Kladno 4:7 (1:3)

Branky: 11. Záruba (Vančura), 21. Novák (Pokorný), 30. Novák (Březina), 35. Březina (Novák) - 3. Dlouhý (Neumann), 5. Havlíček (Čičmanec), 12. Havlíček (Dlouhý), 23. Havlíček (Čičmanec), 37. Čampulka (Dlouhý), 38. Dlouhý, 39. Havlíček (Čičmanec)

ŽK: 2:1 (Záruba, Rokyta Vojtěch – Čičmanec)

Rozhodčí: Vala, Kopic

Diváků: 50

Sestava FC Mazáci:

Záruba – Hajn, Cápay, Rokyta Vojtěch, Machač, Jedlička – Vančura, Březina, Novák, Marek, Pokorný

Vedoucí mužstva: Václav Rokyta

Časoměřiči: Aleš Doležal a Jakub Šimon

Stejně jako před rokem nás i tentokrát kladenský Brazil v Přelouči porazil.

Komentáře: