9.4.2020, Michal Jirka
Jak Mazáci válčí s karanténou?

PŘELOUČ - Jak jistě víte, Mazáci na začátku března zakončili nepříliš úspěšně sezonu 2019/2020. Bezprostředně poté začal dění v České republice ovlivňovat koronavirus. Jak se s tím náš tým vypořádal?

Kondiční trenér a výživový poradce v jedné osobě Jakub Kmošek nelenil a hráčům okamžitě rozeslal individuální tréninkové plány. „Není čas ztrácet čas, přebytečná kila u hráčů musí dolů,“ prohlásil Kmóša.

A jak se jednotliví hráči s tréninky v karanténě vypořádávají?

Milan Březina a Václav Vančura

„S Vančusem trávíme karanténu společně,“ začal krátké povídání Březi. „Role máme rozdělené spravedlivě – já chodím do lednice pro lahváče a Vančus šije roušky.“ O individuálním tréninkovém plánu nechtějí ani slyšet. „Natrénováno máme dost, navíc pravidelně vozíme body i z venku,“ prohlásil Milan se svým typickým smíchem, který tolik fanynek zbožňuje.

„Jaký tréninkový plán? A kdo je Jakub Kmošek?“, doplnil obávaný tvůrce hry Vančus.

Luboš Machačný

To populární Boban, rychlonohý, mrštný univerzál schopný nastoupit v obraně i útoku, bere kondiční přípravu přece jen o něco zodpovědněji. Jeho proslulé víkendové individuály v prostředí choltického zámku a blízkého okolí však momentálně nejsou možné, a proto se Boban drží Kmóšova tréninkového plánu.

„Běh zvládám i vícekrát denně,“ řekl Luboš. Trasu však raději nespecifikoval. Předpokládáme ale, že dle nařízení vlády většinu času tráví v pohodlí domova. „No jasně, všechny mé výběhy končí zpět v Triplu,“ dodal.

David Machač

Tento zkušený hráč ví, že návrat po dlouhém zranění je vždy obtížný, a proto vzal individuální přípravu nejpoctivěji. Dlouhé náročné výběhy navíc kombinuje se cvičením. V zákulisí se ale proslýchá, že o jeho služby stojí dokonce HC Dynamo Pardubice!

V loňské sezoně totiž vstřelil stejně gólů jako jeho mladší bratr Michal v dresu Dynama, a tak by mohli vytvořit údernou bratrskou dvojku v pardubickém hokejovém útoku. „Machy má určitě svoji hodnotu, na které si budeme trvat“ prohlásil k částce, kterou by museli Mazáci navíc Dynamu doplatit, předseda klubu Václav Rokyta.

Komentáře: