27.4.2020, Václav Rokyta
Naděje na dohrání poháru stále žije

PŘELOUČ – Pokud to epidemiologická situace dovolí a ze strany klubů bude zájem, může se Středočeský futsalový pohár FAČR dohrát během letních měsíců.

Nejvyšší futsalové soutěže v Česku sice byly kvůli epidemii nového typu koronaviru předčasně ukončeny, ale krajské poháry včetně Středočeského poháru FAČR zatím oficiálně nikdo nezrušil. Vzhledem k příznivému vývoji epidemiologické situace v České republice a rozvolňujícím se opatřením teď navíc svitla naděje, že by se pohár mohl během letních měsíců zdárně dohrát. Pochopitelně za předpokladu, že to zdravotní situace a další nezbytné podmínky (např. otevření sportovních hal) umožní. V anketě, kterou v sobotu vedení středočeského futsalu rozeslalo všem účastníkům krajského poháru, se náš klub vyslovil pro dohrání krajského poháru. O tom, jestli se krajská pohárová soutěž skutečně bude dohrávat, se ale rozhodne až podle vývoje situace a také zájmu jednotlivých klubů. Na prvním místě je samozřejmě zdraví nás všech. Pojďme se teď ale nakrátko podívat, jak by případné dohrávání krajského poháru mohlo reálně vypadat.

Na začátek musíme připomenout, v jaké fázi se Středočeský futsalový pohár vlastně nachází. Před vyhlášením nouzového stavu v České republice se stihlo kompletně odehrát pouze předkolo. V něm pouť letošním pohárem předčasně skončila pro Juniors Přelouč, které doma uštkla Cobra z Mladé Boleslavi, a překvapivě také pro kolínský Věšák, jenž nestačil na letošního mistra kolínského okresu – Kutnou Horu. Následující kolo, do kterého se měli zápasem proti ligovému Kladnu zapojit i Mazáci, už se ale – až na jedinou výjimku – odehrát nestihlo. Pouze futsalisté Hattricku Mladá Boleslav si jasnou výhrou nad kolínskými Borkami zajistili účast ve čtvrtfinále, ostatní mančafty včetně toho našeho ale ještě čekají osmifinálové duely. Avšak v případě, že by se krajský pohár za příznivých podmínek v létě opravdu dohrával, by v rozpisu soutěže mohly nastat operativní změny. Pokud by totiž některé původně přihlášené celky nemohly nebo nechtěly soutěž dohrát, avšak většina by byla pro, je podle vedení soutěže ve hře i varianta přelosování poháru. To už se ale dostáváme do okruhu pouhých spekulací. Na to, jakou formou se krajský pohár případně bude dohrávat, si musíme počkat.

Věřme tedy, že se epidemiologická situace již nebude zhoršovat a že si ještě v této sezoně budeme moci společně při futsale zakřičet gól.

Mazácká radost při postupu v poháru přes Mladou Boleslav v sezoně 2015/2016.

Komentáře: