6.5.2020, Michal Jirka
Mazákům začala příprava!

PŘELOUČ - Jak jsme Vás již minulý týden informovali, šance na dohrání letošního ročníku poháru FAČR stále žije. Zároveň dochází k postupnému uvolňování omezujících opatření, která měla dopad i na náš tým.

V jakém stavu se hráči vrátí na futsalovou palubovku? Budou konkurenceschopní týmům z vyšších soutěží? Tyto otázky aktuálně trápí zejména vedoucího mužstva Marka Ružičku. Ten se neplánovaně musel vrátit ze Švýcarska, aby dočasně převzal za přípravu hráčů zodpovědnost, protože kondiční trenér Jakub Kmošek to dle svých slov již „odpískal“.

„Z některých manažerek našich hráčů se v době karantény staly trenérky. Snažil jsem se tedy zjistit, jaké tréninkové dávky našim hráčům ordinují“, řekl Ružička.

Daniel Dlask

Fotky poskytnuté Dankovou manažerkou Alicí napovídají, kdo bude z Mazáků v nejlepší fyzické kondici. Pravý a nefalšovaný vojenský dril si Dan doma zkouší na vlastní kůži. „Je to celkem dřina, ale za poctivý přístup dostávám občas i odměny“, okomentoval Dan své snažení. Zároveň dodal, že na návrat na palubovku se nesmírně těší.

Václav Rokyta

Předseda klubu a kapitán jde hráčům příkladem. S Nikolou, manažerkou v roli trenérky, polykají tvrdé tréninkové dávky na kole. Tour de France si upravili na Tour de Pub. „Nejtěžší je vrchařská prémie na Mokošíně, když ale pak naberu správnou rychlost, sjedu téměř bez šlápnutí do pedálů až k výčepu v Triplu“, popsal Venda pro náš web svůj trénink.

Jan Sůra

Třetím dotazovaným hráčem měla být naše útočná hvězda Jan Sůra. Jak známo, Honza se poslední dobou stále více soustředí na výkony na hřišti, dokonce kvůli nim obětoval i svůj pověstný noční život. Po opakovaných výzvách o podání informací a fotek z průběhu tréninku přišla jen krátká SMS: „Bohužel sdělení informací ohledně mého individuálního tréninku mi nebylo dovoleno manažerkou mého volného času.“ Nezbývá tak než doufat, že Honza nabere takovou formu, aby ho manažerka Adéla pustila i do ostrého zápasu.

Komentáře: