17.6.2020, Václav Rokyta
Mazáky čeká dohrávka krajského poháru

PŘELOUČ – Navzdory tomu, že koronavirus ukončil většinu sportovních soutěží v Česku, se Středočeský futsalový pohár FAČR dohrávat bude. Mazáci se už v neděli chystají na čtvrtfinále do Mladé Boleslavi.

Když na začátku března epidemie nového typu koronaviru zastavila všechny sportovní soutěže v České republice, vypadalo to, že je pro letošek konec i s krajským futsalovým pohárem, ze kterého se stihlo kompletně odehrát pouze předkolo. Mazáci tak museli plánovaný souboj s druholigovým Kladnem oželet a doufat, že nová futsalová sezona začne bez potíží alespoň znovu na podzim. Jenže příznivý průběh epidemie v Česku nakonec umožnil postupná rozvolňování hygienických opatření, takže se Středočeský pohár FAČR přece jen může dohrát. Do jeho pokračování se po koronavirové pauze přihlásilo jen 7 týmů, takže pořadatelé museli původního turnajového pavouka operativně přelosovat. Vzhledem k lichému počtu účastníků tak z losu vzešly tři čtvrtfinálové dvojice a jeden celek byl automaticky nasazen rovnou do semifinále. Tato pozice logicky připadla prvoligovému Olympiku Mělník, nejvýše postavenému ze všech zbylých účastníků. A koho los přisoudil ostatním mužstvům a hlavně Mazákům?

Přeloučští borci ve čtvrtfinále poznají na své futsalové pouti další nové město a halu. Premiérově se totiž chystáme do Mladé Boleslavi, kde nás tuto neděli 21. 6. od 19 hodin čeká souboj s domácí Cobrou hrající tamní okresní přebor. Ve zbylých dvou čtvrtfinálových duelech vyzve řečanský Startip druholigové Malibu Mladá Boleslav a TJ Bystřice se utká s dobřichovickým Sokolem. Pikantní přitom je, že v případě postupu Mazáků i Řečan může dojít po více než dvou letech opět na souboj těchto dvou rivalů využívajících přeloučskou halu. Věřme, že oba celky přistoupí ke svým čtvrtfinálovým zápasům i díky tomu řádně namotivovaní a o účast ve společném semifinále se náležitě porvou. Zároveň doufáme, že při zápase v Mladé Boleslavi nám budete alespoň na dálku držet palce, abychom se v semifinále mohli ukázat opět před přeloučskými tribunami.

Před čtyřmi lety Mazáci gólem v posledních sekundách zápasu vyřadili mladoboleslavskou Jogu. Budeme mít podobné štěstí i letos proti dalšímu týmu z města automobilů?

Komentáře: