24.6.2020, Václav Rokyta
Po prohře v Boleslavi v poháru končíme

MLADÁ BOLESLAV – Pokoronavirové pokračování krajského poháru FAČR skončilo pro přeloučské futsalisty hned v prvním kole. Ve čtvrtfinále jsme vypadli na palubovce mladoboleslavské Cobry po prohře 0:6.

Už první dojmy po příchodu z šaten do mladoboleslavské sportovní haly dávaly tušit, že s domácím výběrem to nebudeme mít ve čtvrtfinále krajského poháru lehké. Mladí, ambiciózní futsalisté Cobry, kterým jen těsně unikl triumf v okresním přeboru, předvedli takovou rozcvičku, za kterou by se nemusely stydět ani ligové týmy. Pro náš tým bylo naopak už úspěchem, že jsme se vůbec sešli. Den předtím totiž většina kádru absolvovala náročnou narozeninovou oslavu Milana Březiny. A následky bujarého veselí, které si někteří borci užívali až do časných ranních hodin, byly i po příjezdu do Mladé Boleslavi na některých z nás zcela patrné. Jiným pak fyzický stav nedovolil k zápasu vůbec odcestovat. I s tímto vědomím jsme však chtěli pohárový duel odehrát důstojně a o postup se s ambiciózním domácím týmem co nejvíce poprat. Už úvodní střídání, které připomínalo nasednutí na vysokootáčkový kolotoč, nás ale utvrdilo, že to bude hodně složité. V dalších minutách jsme se sice soupeři vyrovnali a snažili se trpělivou cestou prokombinovat skrz pevnou domácí obranu. Pořád to ale byli domácí, kdo na palubovce hýřil větším pohybem i důrazem, což se brzy projevilo i ve skóre.

Do vedení se mladoboleslavská Cobra dostala zhruba v 10. minutě, kdy Marek Záruba sice perfektně ztlumil tvrdou střelu domácích, ale následný odraz od vlastních rukou si nešťastně srazil za brankovou čáru. Druhou branku jsme pak soupeři zbytečně darovali, když jsme neubránili rohový kop a nechali domácího plejera pohodlně skórovat. Víc jsme toho ale domácím v první půli nepovolili, naopak jsme si vypracovali sami solidní příležitosti. Většinou šlo však o střely z dálky, případně zblokované. Velmi těsnou mladoboleslavskou obranu se nám po většinu zápasu nedařilo překonat, a když ano, tak jsme buď místo zakončení hledali lépe postavené spoluhráče, případně stříleli mimo nebo do brankáře. To byl i případ solidních šancí Jakuba Nováka, Vojty Rokyty i Honzy Sůry v prvním poločase. Krátce před pauzou pak těsně kolem levé tyče domácího brankáře prolétla i přízemní střela Vaška Rokyty. Nic naplat, ani to nám gól nepřineslo. Ve druhém poločase jsme se proto rozhodli zariskovat a hru ještě více otevřít, abychom utkání co nejvíce zdramatizovali. To se nám ale v kombinaci s ubývajícími silami vymstilo. Mladoboleslavská obrana nás nadále nepouštěla do výraznějších šancí, naopak domácí naše kupící se chyby využívali k navýšení skóre. To se nakonec zastavilo na stavu 6:0, kterým jsme se tak rozloučili s letošní futsalovou sezonou. Přestože výsledek zápasu vypadá hrozivě, patří naší sestavě, která utkání odehrála, velká pochvala. Ani za nepříznivého stavu a ubývání fyzických sil jsme totiž zápas nezabalili a rvali se o co nejlepší výsledek až do závěrečného hvizdu.

Čtvrtfinále Středočeského poháru FAČR: SC Cobra Mladá Boleslav – FC Mazáci Přelouč 6:0 (2:0)

Sestava FC Mazáci:

Záruba – Rokyta Václav, Rokyta Vojtěch, Hajn, Čada – Sůra, Novák, Jedlička, Jirka, Machač

Letošní sezóna pro Mazáky skončila, v přeloučské hale se na Vás těšíme opět na podzim!

Komentáře: