2.12.2020, Václav Rokyta
Dočkáme se v letošní sezoně futsalu?

PŘELOUČ – Už podruhé v tomto roce přerušila pandemie nového typu koronaviru amatérský sport v celém Česku. Zastavila tak i přípravy Mazáků na novou sezonu, ve které se naše mužstvo mělo poprvé představit v přeboru Pardubického kraje.

Po dvou letech strávených ve Středočeském krajském přeboru si náš klub pro své další účinkování vybral přesun do Pardubického kraje. Rozhodli jsme se tak po zralé úvaze na sklonku minulé sezony, kdy už se naplno projevovaly problémy se zdlouhavým dojížděním na venkovní utkání ve Středočeském kraji a s tím související potíže. Kvůli velkým vzdálenostem a času stráveném na venkovních zápasech se v našem týmu postupně ztrácela chuť do futsalu, což se projevovalo na předváděné hře i výkonech. Účast na utkáních byla i s přibývajícími špatnými výsledky menší a menší, až jsme závěr sezony dohrávali doslova s torzem mančaftu. Pro následující soutěžní ročník jsme proto tedy využili možnost okusit poprvé v historii Pardubický krajský přebor, kam oficiálně spadáme. A to i přesto, že se tato soutěž hraje – pro nás poněkud neatraktivním – turnajovým způsobem. Jenže prozatím to vypadá, že si v nové soutěži do míče v letošním roce vůbec nekopneme.

Ještě, než vláda v říjnu kvůli zpřísněným protiepidemickým opatřením uzemnila veškerý sport v zemi, stihl náš tým pouze jediný společný trénink. Od té doby jen čekáme na to, jestli v letošní sezoně vůbec bude možné futsalová utkání uspořádat. Zatím poslední avizované uvolňování vládních opatření nám nejprve přineslo jistou naději, že by se v dohledné době přeci jen bylo možné vrátit na palubovky a dosud nezahájenou sezonu konečně rozehrát. To ale dosud hatí nesmyslná podmínka ministerstva zdravotnictví, aby sportovci ve vnitřních prostorách měli po celou dobu – tedy i při výkonu – nasazenou roušku a aby jich nesportovalo víc než 10 najednou. Takové opatření de facto znemožňuje pořádání futsalových tréninků i utkání. Celé futsalové hnutí včetně nás proto netrpělivě čeká na to, jestli vláda zmíněná opatření zmírní a jestli se letošní sezona ještě povede zachránit. Ve hře je ale bohužel i její úplné zrušení. Nezbývá, než doufat, že příští dny a týdny přinesou pozitivní zprávy a že se v letošní zimě do hal ještě vrátíme. O tom, jak se celá situace vyvíjí, vás budeme brzy opět informovat. Do té doby vám přejeme hodně zdraví a sil.

Václav Rokyta, předseda FC Mazáci Přelouč

O tom, jak v této sezoně opět vyběhneme na palubovku, si zatím můžeme nechat bohužel jenom zdát...

Komentáře: