16.12.2020, Václav Rokyta
Letošní futsalová sezona se neuskuteční

PŘELOUČ – Ani částečné zmírnění pandemie nepomohlo k tomu, aby se uskutečnily soutěžní futsalové zápasy. Vedení pardubické krajské futsalové komise zrušilo všechny soutěže, které pořádá. Pardubický krajský přebor, kterého se Mazáci měli premiérově zúčastnit, se tak v letošní sezoně neuskuteční.

Pro přeloučské Mazáky to měla být příjemná změna. Po dvou letech strávených ve Středočeském krajském přeboru si naše mužstvo mělo poprvé vyzkoušet soutěž, do které jako klub z Pardubického kraje oficiálně spadá. Namísto zdlouhavých cest do Slaného, Kladna, Kralup nebo Příbrami nás letos v zimě měly čekat výjezdy nanejvýš do Heřmanova Městce, České Třebové, Hlinska nebo Chotěboře. Na to, jak nám budou „chutnat“ tamní palubovky, si ale budeme muset minimálně rok počkat. Neustupující pandemie onemocnění Covid-19 a další zpřísnění opatření proti jejímu šíření totiž v letošní sezoně v podstatě znemožnily rozehrání futsalových soutěží. Celorepulikový svaz futsalu spadající pod Fotbalovou asociaci České republiky sice centrálně amatérské soutěže zatím nezrušil, pardubická krajská komise futsalu už však své soutěže ukončila. Vzhledem k současnému vývoji epidemie totiž není reálné, že by se soutěže stačily dohrát, pokud by se tedy vůbec rozehrály.

Důvod je přitom jednoduchý. Futsal – a ten amatérský obzvlášť – si na rozdíl od jiných sportů nemůže dovolit čekat, jestli se epidemická situace v příštích týdnech nebo měsících nezlepší. Futsalisté jsou totiž v drtivé většině případů fotbalisté, kteří se futsalu věnují výhradně v zimní fotbalové přestávce a tento sport je pro ně obvykle jen doplňkem k velkému fotbalu a jakousi výplní před začátkem jarní části fotbalové sezony. Nejinak tomu je i v našem týmu, kde většina hráčů kromě zelenobílého mazáckého dresu obléká pravidelně ještě dresy svých oddílů ve velkém fotbale. A jelikož i amatérský fotbal zasáhla na podzim zpřísňující se protiepidemická opatření, která znemožnila závěr podzimní části sezony odehrát, chystá se fotbal na velmi brzký jarní restart soutěží, a to už na konci února. Tyto důvody tak v kombinaci s nejistým vývojem epidemie tak v podstatě znemožňují letošní futsalovou sezonu zahájit, proto se jí bohužel nedočkáme. Na premiéru v soutěžích Pardubického kraje si tak budeme muset rok počkat. Věříme, že nám i přes letošní nečinnost zůstanete věrni a že se příští sezonu – snad už v lepších, zdravějších časech – všichni společně sejdeme v přeloučské hale na dobrém futsale. Do té doby Vám přejeme především hodně zdraví, pevné nervy a pokud možno poklidné prožití vánočních svátků v kruhu rodiny.

Za FC Mazáci Přelouč,

Václav Rokyta, předseda klubu

Na další napínavé futsalové bitvy si budeme muset rok počkat.

Komentáře: