FC MAZÁCI PŘELOUČ

Zvoneček Stojice

2:6 (1:1)

V úvodu soutěže jsme nestačili na Zvoneček

V prvním utkání sezóny jsme přivítali Zvoneček Stojice. Proti loňskému vítězi Divize D jsme navzdory prohře odehráli velmi dobré utkání. Se soupeřem jsme od začátku hráli velmi vyrovnaně a střídali se v prvních šancích. Jako první jsme se dokonce zaslouženě dostali do vedení, když se po pěkné akci trefil poprvé v dresu Mazáků Tomáš Vorel, jedna z našich letních posil. Hosté však velmi brzy srovnali, když se nastřelený míč z rohu hřiště nešťastně odrazil od Vaška Vančury za záda bezmocného, ale jinak velmi dobře chytajícího Kuby Petra. Nadále se však hrálo vyrovnaně, naopak lehce navrch jsme i díky přibývajícím faulům soupeře začali mít my. Těsně před přestávkou jsme díky tomu také dostali velkou šanci jít do vedení, když se hosté vyfaulovali. Jenže Milan Březina bohužel nařízenou desítku poslal jen do tyče, takže poločasové skóre bylo nerozhodné 1:1. Druhou půli jsme začali ve stejném tempu a nadále s futsalově lepším soupeřem drželi krok. To platilo i ve chvíli, kdy hosté sice šli do vedení, ale zanedlouho jsme díky pěkné střele Jakuba Nováka opět srovnali. Následně jsme pak znovu bušili na hostující obranu, naneštěstí ale jednu z našich slibně rozjetých akcí hosté zastavili a z brejku se ujali vedení 3:2. Krátce na to přidali i čtvrtý gól a utkání bylo de facto rozhodnuté. Nám postupně odpadaly síly, zatímco Zvoneček utkání zkušeně kontroloval až do konečného výsledku 6:2. I přes porážku se ale nemusíme za nic stydět. S loňským vítězem soutěže jsme sehráli rozhodně kvalitní zápas. Snad na tento výkon dokážeme navázat v dalších kolech.