Futsalový tým FC Mazáci Přelouč je amatérským spolkem sportovních i nesportovních nadšenců a především dlouholetých kamarádů, kteří ve svém volném čase rádi kopou do kulatého nesmyslu. Klub byl oficiálně založen na ustavující schůzi dne 2. března 2013 v přeloučské restauraci U Jiřího.

ROK ZALOŽENÍ

MISTŘI OFL KOLÍN

ČLENŮ KLUBU

ZAČÁTKY MAZÁKŮ

Počátky vzniku futsalového oddílu FC Mazáci se však datují dávno před tím, než oddíl oficiálně vznikl. Za průkopníka futsalu v naší partě lze považovat učitele tělesné výchovy na Gymnáziu Přelouč, Mgr. Pavla Blažka. Pod jeho vedením se v letech 2008-2009 utvořila parta futsalových nadšenců složená převážně z řad studentů tehdejší kvinty. Futsal se pravidelně hrával o hodinách tělesné výchovy vedených Pavlem Blažkem, přičemž sám kantor se hry téměř vždy osobně zúčastnil. Ke stále větší oblíbenosti tohoto sportu přispěla i tradice tzv. „futsalových pátků“ – dobrovolného volnočasového hraní ve velké tělocvičně gymnázia při pátečním odpoledni.

V průběhu let docházelo k postupnému navyšování počtu futsalových nadšenců a úměrně s tím i k navyšování našich sportovních ambicí. V roce 2011 jsme se poprvé začali scházet na „větším hřišti“. Místem pravidelných futsalových setkání se stala Sportovní hala v Přelouči, kterou se nám nejednou podařilo hráčsky zcela zaplnit.

Mazácká historie se začala psát ve školní tělocvičně místního gymnázia

Chung Cupu jsme se zúčastnili v roce 2012 a 2013

PRVNÍ ZMÍNKY

V červenci roku 2012 jsme se poprvé zúčastnili Chung Cupu – oblíbeného turnaje v malé kopané v Řečanech nad Labem. Do podvědomí veřejnosti také poprvé vešlo jméno FC Mazáci Přelouč.

Stejného turnaje jsme se zúčastnili ještě jednou a to hned v následujícím roce 2013.

ZALOŽENÍ KLUBU

Dne 2. března 2013 byl v restauraci U Jiřího založen klub FC Mazáci Přelouč za přítomnosti 9 zakládajících členů – Machač David, Jirka Michal, Hajn David, Jedlička Martin, Pokorný Jan, Šanda Petr, Sůra Jan, Rokyta Václav a Ružička Marek. O pár hodin později byl v prostorách oblíbeného přeloučského podniku Rio založen také oficiální fanklub týmu složený převážně z místních i přespolních děvčat.

Od srpna 2013 je klub právoplatným členem Fotbalové asociace České republiky pod identifikačním číslem 5320022.

PRVNÍ SEZÓNA

Pro sezonu 2013/2014 je klub řádně přihlášen do soutěže Okresní přebor Kolín a v podzimní části soutěže byl nalosován do skupiny B.

Své historicky první soutěžní utkání sehrál tým FC Mazáci Přelouč v neděli 10. 11. 2013 ve Sportovní hale v Přelouči proti celku FC Play or Die Kolín a zvítězil 6:0.

Foto z prvního historického zápasu proti FC Play or Die Kolín

To nejlepší z mistrovské sezóny 2014/15

POPRVÉ MISTRY

První úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Již ve druhé sezóně v Okresní futsalové lize Kolín dokázali Mazáci získat titul, který potvrdili dne 8.2.2015 vítězstvím v posledním kole venku proti Kouřimi 4:0.

Bezprostředně poté následovaly velkolepé a dlouhotrvající oslavy.

POHÁROVÉ SOUBOJE S LIGOVÝMI SOUPEŘI

SK OLYMPIK MĚLNÍK (2014/15)

Odměnou za úspěšnou sezonu 2014/15 byla pro Mazáky účast v poháru FAČR. V předkole nejprve Přelouč porazila futsalisty středočeského Rozdělova, aby pak do našeho města zavítal SK Olympik Mělník – účastník české nejvyšší soutěže! V zápase proti extraligovému týmu nakonec Mazáci sahali po senzaci. V závěrečných minutách fandila celá přeloučská hala vestoje a hnala domácí za vyrovnáním. Hosté ale utkání rozhodli závěrečným gólem do prázdné brány při naší power play. První mistrovská sezóna tak pro Mazáky skončila smolnou, ale důstojnou porážkou 3:5 s extraligovým týmem.

FC Mazáci Přelouč – SK Olympik Mělník

FC Mazáci Přelouč – FC Benago Zruč nad Sázavou

FC BENAGO ZRUČ NAD SÁZAVOU (2015/16)

Dalším významným milníkem historie klubu se stal den 23.5.2016, kdy se Mazáci v rámci poháru FAČR postavili v domácí hale vicemistru extraligy Benagu Zruč nad Sázavou. Sestava Benaga byla nabitá českými i zahraničními hvězdami. Prestiž zápasu navíc umocňoval fakt, že soupeř byl tehdy uprostřed ligové finálové série s Era-Packem Chrudim. Mazáci si tak mohli poměřit síly se skutečnou špičkou naší futsalové scény.

Zaplněná přeloučská hala sledovala od začátku skvělé utkání. Skóre k radosti domácích otevřel v první minutě Janecký, ale už za minutu bylo srovnáno. Hosté sice diktovali tempo hry, ale v prvním poločase hráli Mazáci s obrovskou chutí a soupeře pořádně proháněli. Poločasové skóre 4:6 rozhodně nebylo to, za co by se naše mužstvo mělo stydět. V druhém poločase pak hosté Mazáky zamkli a přidali další branky. Naše mužstvo ale celý zápas bojovalo ze všech sil a zápas proti nejlepším futsalistům v republice si náležitě užívalo, stejně jako zaplněné tribuny.