FC MAZÁCI PŘELOUČ

Světlá nad Sázavou

4:1 (0:1)

Jasná výhra nad oslabenou Světlou

Po remíze s Legií Hradec Králové, kterou však musíme hodnotit vzhledem k vývoji utkání jako bodovou ztrátu, jsme včera proti Světlé nad Sázavou vybojovali body rovnou tři.
Ačkoliv jsme se sešli zatím v rekordním počtu jedenácti hráčů do pole, tak na hřišti to z naší strany žádný velký futsalový uragán rozhodně nebyl. A to i přesto, že ještě pět minut před začátkem utkání bylo na palubovce hráčů soupeře třikrát méně než nás. Hosté se ale do výkopu začali trousit z kabiny a byli to také oni, kdo šel již po dvaceti sekundách do vedení 1:0. To vydrželo Světlé celý první poločas, přestože jsme záhy na to převzali otěže zápasu a soupeře přehrávali. V zakončení jsme ale nebyli důrazní a přesní a spíše jsme jen rozchytávali hostujícího brankáře.
Překonali jsme ho až na začátku druhé půle, kdy penaltu po faulu na Milana Březinu proměnil Honza Sůra. Další dva góly na sebe nenechaly dlouho čekat a vypadalo to, že si v pohodě dojdeme pro vítězství. Obzvlášt, když hostující hráči obrátili místy svoji pozornost spíše proti rozhodčím než proti nám, což nám rozhodně nevadilo. Přesto ale ještě mohlo být zaděláno na pěkné drama. Světlá zhruba pět minut před koncem mohla vstřelil kontaktní gól, to by ovšem její snajpr nesměl tváří v tvář prázdné bráně zavěsit do ochranné sítě za bránou. Když jsme pak přidali čtvrtý gól, bylo už o osudu zápasu rozhodnuto. Zápas, který jsme sice kontrolovali, ale žádnou extra velkou folutsalovou krásu nepřinesl, jsme tak ovládli poměrem 4:1.

FC Mazáci Přelouč – Světlá nad Sázavou 4:1