Mazáci vstupují do jubilejní 10. sezony

Už o tomto víkendu začne další futsalová sezona pro přeloučské Mazáky. Ta bude navíc jubilejní 10. v historii klubu.

 

V březnu příštího roku uplyne již 10 let od založení futsalového klubu FC Mazáci Přelouč. Jubilejní desátou sezonu načne naše mužstvo již tuto sobotu. I když, abychom byli přesní, ve skutečnosti budeme hrát teprve devátou sezonu, neboť soutěžní ročník 2020/2021 se kvůli pandemii koronaviru vůbec neuskutečnil. To nic ovšem nemění na tom, že Mazáci načínají již desátý rok své oficiální existence. Vstoupíme do něj opět jako účastník východočeské Divize „D“, kterou jsme si poprvé zahráli už vloni.

 

V loňské sezoně jsme se v Divizi „D“ umístili na konečném 6. místě, což odpovídalo našim výkonům i přístupu k celé sezoně. Ta byla minimálně ze začátku ještě ovlivněná dopady koronavirové pandemie a především nejasnostmi ohledně konání sportovních akcí a utkání. Z těchto důvodů se hned na začátku soutěže řada zápasů v celé soutěži rušila nebo odkládala, některé odložené zápasy se pak ani během celé sezony nestihly dohrát. Přesto všechno jsme si ale mohli po úplně zrušené sezoně 2020/2021 konečně zahrát soutěžní futsalové zápasy. V soubojích s divizními mužstvy jsme se rozhodně neztratili. Až na souboje se Zvonečkem Stojice, jasně nejlepším celkem soutěže, náš tým rozhodně s nikým nepropadl. Bohužel jsme v řadě zápasů dopláceli na nezvykle úzký kádr a širokou marodku. Hned v několika případech jsme měli ještě pár hodin před utkáním problém složit celou pětku hráčů. I tak se nám ale podařilo sezonu odehrát a v několika zápasech dokonce zvítězit, což se projevilo v konečném 6. místě tabulky.

 

Aby se ovšem do budoucna trable se skládáním sestavy neopakovaly, rozhodli jsme ihned po sezoně o nezbytném posílení a především omlazení našeho kádru. Přece jen od doby, kdy jsme náš oddíl zakládali, již uběhlo skoro deset let. Za tu dobu nejenže mnohým z nás přibyly kromě roků i kila, ale také rodiny, spousta práce, starostí a bohužel i zdravotních šrámů. To všechno se v loňské sezoně naplno projevilo při účasti na jednotlivých utkáních. Z těchto důvodů jsme proto před novou sezonou podepsali čtveřici mladých fotbalistů, kteří by nám s doplňováním mužstva měli výrazně pomoci. Mazáky od nové sezony posílí Lukáš Kraj, Tomáš Vorel a bratři Tomáš a Milan Hladíkovi. Lukáš Kraj prošel mládežnickou výchovou v FK Pardubice, zbývající trojice pak mládeží FK Přelouč, kde v mužstvech dospělých působí dodnes. Celou čtveřici navíc doplňuje i pátá posila, která má do našeho týmu naopak vnést klid a zkušenost. Je jí Petr Volejník, přezdívaný Broli. Dlouholetý fanoušek Mazáků slíbil rovněž pomoci v případě, že by naše mužstvo mělo problémy s doplňováním kádru. Věřme tedy, že nové posily se do mužstva podaří rychle zapracovat a že společně s nimi Mazáci vykročí do úspěšné 10. sezony v historii klubu.

Futsal nám chyběl. Na úvodní trénink Mazáků dorazilo 16 lidí.